Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Oława: krytą pływalnię otworzą w czerwcu

Marta Gołębiowska
Tak wygląda teraz główna niecka basenu.
Tak wygląda teraz główna niecka basenu. MGO
Oławska kryta pływalnia rośnie na naszych oczach. Obecnie 65 osób pracuje nad zamknięciem budynku ścianami i oknami jeszcze przed nadchodzącą zimą.

Budowa basenu o powierzchni prawie 20 tys. mkw. trwa od grudnia 2010 r. i planowo ma się zakończyć w czerwcu przeszłego roku. Trzykondygnacyjny obiekt powstaje od podstaw przy skrzyżowaniu ulic 11-go Listopada i 1-go Maja. Będzie częścią kompleksu sportowo-rekreacyjnego, na którzy składa się obecnie odkryty basen, Oławskie Centrum Kultury Fizycznej i teren spacerowy nad rzeką Oławką. Będzie też w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Inwestycja powstaje dzięki prawie 7 mln dofinansowania unijnego i obejmie także przebudowę zjazu z drogi publicznej, budowę dróg wewnętrznych i parkingi na 200 pojazdów (w tym 6 miejsc postojowych dla niepełnosprawnych).
Na parterze znajdą się dwie kasy, szatnia na 160 okryć, bar (24 miejsca siedzące i tyle samo stojących), salon fryzjerski i kosmetyczny, sauny i przeszklona hala basenów. Klienci baru będą mogli obserwować ją przez szybę, tak, jak to jest we Wrocławskim Parku Wodnym. Podobieństw jest więcej: ruch w obiekcie będzie sterowany za pomocą opasek z chipami, a w koedukacyjnej szatni oprócz typowego układu 348 szafek będą też indywidualne przebieralnie. Z tej samej szatni będą korzystały osoby niepełnosprawne. Po pozostawieniu wózka inwalidzkiego w specjalnym pomieszczeniu będą przesiadać się na wózek basenowy.
Hala basenów pomieści basen sportowy (25 m na 16 m, głębokość 1,2-1,8 m) oraz połączony w jedną całość basen rekreacyjny i nieckę do nauki pływania (w sumie prawie 200 mkw). W części rekreacyjnej na klientów pływalni będą czekały wodne atrakcje: trzy leżanki powietrzno-wodne, gejzery podwodne, wylewka i armatka wodna działające naprzemiennie, stacje masażu i reflektory podwodne. Nie zabraknie 65-metrowej zjeżdżalni oraz brodzika dla najmłodszych dzieci (w wieku do 7 lat) o głębokości 30 cm i powierzchni 40 mkw z dostępem do WC matki i dziecka. Tu zamontowany będzie jeżyk, wylweka ścienna i kaskada. Do dyspozycji spragnionych relaksu będą też dwa 6-osobowe jacuzzi.
Na piętrze natomiast zbudowana zostanie trybuna sportowa na 120 osób z częścią przeznaczoną dla osób poryszających się na wózkach. Bedzie tu też zespół rehabilitacji i odnowy biologicznej. W jego skład wejdą: siłownia, sala gimnastyczna do ćwiczeń rehabilitacyjnych, komora nieskich temperatur dla 2-3 osób, dwa stanowiska hydromasażu rąk i nóg, dwie wanny do hydromasażu perełkowego, dwa łóżka w solarium i gabinet lekarsko-zabiegowy. W saunarium znajdziecie saunę suchą i morką, grotę solną i prysznice chłodzące. Inwestorzy nie przewidują podziału pomieszczeń ze względu na płeć.
W piwnicy będą szatnie i łazienki tzw. letnie, czyli dla kąpieliska otwartego, pomieszczenia techniczne i siedem miejsc parkingowych dla personelu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na olawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto