Piana Bosmana: King Kong rządził na Odrze

Malwina Gadawa
Piana Bosmana
Piana Bosmana Malwina Gadawa

Piana Bosmana: King Kong rządził na Odrze. Drużyna, której przewodził Arnold Maculewicz z Czarnej Białostockiej wygrała konkurs pływania na byle czym podczas Festiwalu na Odrze i zdobyła główną nagrodę, czyli 5 tysięcy złotych.

Drużyna podczas konkursu na festiwalu Piana Bosmana pokonała pięć konkurencyjnych załóg. Pływadło, które przedstawiało ogromnego King Konga było bezkonkurencyjne i zrobiło największe wrażenie na jury.

Drugie miejsce zajęła drużyna Electroluxu z pływadłem "Raj utracony". Liderem na "statku" była Conchita Wurst. Członkowie drużyny otrzymali 3 tys. zł. Na podium znalazła się także drużyna Autolivu ze swoim "Poduszkowcem", która zdobyła 2 tys. zł.

Pokazy pływadeł nad Odrą, z brzegu podziwiało wielu mieszkańców Oławy.

Podczas pierwszego dnia Piany Bosmana nie zabrakło także innych atrakcji przy oławskiej Marinie. Był koncerty zespołów, defilada jachtów, a gwiazdą dnia był Tomasz Jachimek.

Co czeka mieszkańców dzisiaj podczas Piany Bosmana?

Program Piany Bosmana, niedziela:
13.00 – początek imprezy
13.30 – pokazy psów ratowników WOPR
14.00 – Program dla dzieci/teatr AVATAR
15:30 – Zawody na smoczych łodziach o puchar Wojewody Dolnośląskiego– wyścigi eliminacyjne na dystansie 250 m. oraz finał
17.30 - Uroczyste ogłoszenie wyników zawodów na smoczych łodziach, wręczenie pucharów 18.00 – Flyboard (2 osoby wykonujące akrobacje)