Siatkarze z Międzyrzecza gładko pokonali Olavię z Oławy 3:0 [WIDEO, ZDJĘCIA]

Artur Anuszewski, Dariusz Brożek
Sobotni mecz był dla międzyrzeczan spacerkiem, choć w finale ich rywale mocno podnieśli poprzeczkę do góry. We własnej hali wygrali za trzy punkty i obronili pozycje liderów. Dariusz Brożek/Artur Anuszewski
Sobotni mecz był dla międzyrzeczan spacerkiem, choć w finale ich rywale mocno podnieśli poprzeczkę do góry. We własnej hali siatkarze Orła wygrali za trzy punkty i obronili pozycje liderów.

Międzyrzeczan wspierało z trybun ponad 200 osób. Miejscowi kibice mieli powody do radości. Siatkarze zafundowali im niezłe widowisko i kolejny raz pokazali, że tworzą zgraną drużynę. Skuteczne serwisy, przyjęcia i bloki razem z atakami ze skrzydeł i środka procentowały kolejnymi punktami, choć w trzecim secie goście udowodnili, że są trudnym i wymagającym przeciwnikiem.

Pierwszy set był dla siatkarzy z Międzyrzecza zwiastunem ich łatwego i szybkiego zwycięstwa. Błyskawicznie wyszli na prowadzenie i po kilkunastu minutach wygrali 25:13. Początek drugiej odsłony był wyrównany. Przy stanie 5:5 gospodarze odskoczyli do przodu i ostatecznie wygrali 25:21 po ataku Mariusza Szulikowskiego.

Relacja i zdjęcia z meczu w środę, 18 października, w tygodniku „Głos Międzyrzecza i Skwierzyny”.