Legionovia - Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz w LSK [wynik, składy, relacja]

Dariusz Knopik
Bydgoskie zawodniczki (w głębi) nie zrewanżowały się siatkarkom z Legionowa za porażkę z pierwszej rundy Dariusz Bloch
W 21. kolejce Ligi Siatkówki Kobiet Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz przegrał na wyjeździe z Legionovią 2:3. Podopieczne Piotra Mateli są pewne gry w play off, ale nie wiedzą na jakiej pozycji zakończą sezon zasadniczy i kto będzie ich przeciwniczkami w fazie pucharowej.

LEGIONOVIA - BANK POCZTOWY PAŁAC 3:2
Sety: 17:25, 21:25, 25:18, 25:22, 15:8
LEGIONOVIA: Grabka 6, Fidon-Lebleu 16, Łukasik 11, Souza19, Stranzali 5, Tokarska 12, Lemańczyk (libero) oraz Wójcik, Sporer, Damaske 14, Matejko, Adamek (libero).
PAŁAC: Fedusio 13, Ziółkowska 12, Balmas 22, Żurowska 18, Stencel 13, Mazurek, Jagła (libero) oraz Vanzurova.

Bydgoszczanki, by być pewne miejsca w ósemce i gry w play off musiały wygrać w Legionowie za trzy punkty.

Świetnie zaczęły spotkanie. Bardzo dobrze zagrywały i szybko objęły prowadzenie 6:2. W kolejnych akcjach utrzymywały wysoką jakość gry w każdym elemencie, stąd nie dziwiło, że wysoko wygrywały 16:9. Właściwie do niczego nie można było się przyczepić.

W drugim secie bydgoskie zawodniczki traciły i zdobywały punkty seriami. W przeciwieństwie do inauguracyjnej partii popełniały też więcej błędów. Jednak kiedy już wyszły na prowadzenie, to go nie oddały, a końcówka była w ich wykonaniu piorunująca, bo zdobyły trzy decydujące punkty.

Gdy na początku trzeciego seta pałacanki prowadziły 6:1 wydawało się, że spokojnie doprowadzą mecz do szczęśliwego końca. Niestety, od tego momentu dopadła ich niewytłumaczalna niemoc. Traciły punkty seriami i w efekcie gładko przegrały.

W czwartym secie siatkarki z Bydgoszczy cały czas goniły wynik, ale to im się nie udało i doszło do tie breaka.

Niestety, decydująca partia rozpoczęła się źle dla podopiecznych Piotra Mateli, które przegrywały 0:3, 1:6 i 3:8. Tych strat nie udało się odrobić.

Bydgoszczanki zajmują 6. lokatę, ale ciągle nie są pewne na jakiej pozycji zakończą sezon zasadniczy i kto będzie ich rywalem w play off. Wszystko rozstrzygnie się w ostatniej kolejce, w której w poniedziałek podejmą #Volley Wrocław.

Inne wyniki: Radomka Radom - Developres Rzeszów 1:3 (25:22, 18:25, 18:25, 17:25), #Volley Wrocław - Budowlani Łódź 0:3 (23:25, 20:25, 18:25), PTPS Piła - Wisła Warszawa 3:0 (25:12, 25:11, 25:9), MKS Kalisz - Chemik Police 1:3 (25:22, 20:25, 23:25), 17:25 . Dziś spotkanie ŁKS Łódź - BKS Bielsko-Biała.