Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu ostrowskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4
Oto oficjalne wyniki wyborów do rady powiatu ostrowskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, które opublikowała PKW. Dowiedz się, jak głosowano w Twoim regionie. Poniżej publikujemy szczegółowe dane.
Wyniki wyborów do rady powiatu ostrowskiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- PIEŃKOWSKI Bartłomiej Tomasz: pozycja 1 : 4,67% (3 232 głosów)
- SUBDA Dorota: pozycja 2 : 4,67% (3 232 głosów)
- CHOJNOWSKI Michał: pozycja 3 : 4,67% (3 232 głosów)
- PIEŃKOS Mariusz: pozycja 4 : 4,67% (3 232 głosów)
- GWARDIAK Agnieszka: pozycja 5 : 4,67% (3 232 głosów)
- ANDRUSZKIEWICZ Jolanta: pozycja 6 : 4,67% (3 232 głosów)
- KUKWA Joanna: pozycja 7 : 4,67% (3 232 głosów)
- CHRUPEK Zbigniew: pozycja 8 : 4,67% (3 232 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- JANUSZ Danuta: pozycja 1 : 1,43% (992 głosów)
- MINASIEWICZ Renata: pozycja 2 : 1,43% (992 głosów)
- NIENAŁTOWSKI Łukasz: pozycja 3 : 1,43% (992 głosów)
- FELIGA Grzegorz: pozycja 4 : 1,43% (992 głosów)
- ORŁOWSKI Zbigniew: pozycja 5 : 1,43% (992 głosów)
- WIERZEJSKI Krzysztof: pozycja 6 : 1,43% (992 głosów)
- HOFFMAN Janusz: pozycja 7 : 1,43% (992 głosów)
- PĘDZICH-OŚCIŁOWSKA Ewa: pozycja 8 : 1,43% (992 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- KRZYŻANOWSKI Władysław: pozycja 1 : 2,44% (1 688 głosów)
- MORAWSKA Maria Bożena: pozycja 2 : 2,44% (1 688 głosów)
- STEFAŃCZUK Hanna: pozycja 3 : 2,44% (1 688 głosów)
- JASKO Justyna: pozycja 4 : 2,44% (1 688 głosów)
- OLENDER Mariusz: pozycja 5 : 2,44% (1 688 głosów)
- MAŁYSZKO Ewa: pozycja 6 : 2,44% (1 688 głosów)
- KOZŁOWSKA Małgorzata: pozycja 7 : 2,44% (1 688 głosów)
- ZADROGA Wiesław: pozycja 8 : 2,44% (1 688 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE OSTROWSKIE:
- MORAWSKI Andrzej Jerzy: pozycja 1 : 0,61% (419 głosów)
- KALUPA Agnieszka: pozycja 2 : 0,61% (419 głosów)
- ROSTKOWSKI Paweł: pozycja 3 : 0,61% (419 głosów)
- KALBARCZYK Karolina Natalia: pozycja 4 : 0,61% (419 głosów)
- SZABŁOWSKI Karol: pozycja 5 : 0,61% (419 głosów)
- KOTUSZEWSKA Małgorzata: pozycja 6 : 0,61% (419 głosów)
- WIŚNIEWSKA Monika: pozycja 7 : 0,61% (419 głosów)
- LISIŃSKI Władysław: pozycja 8 : 0,61% (419 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNA PRZYSZŁOŚĆ MIASTA:
- GRALA Anna: pozycja 1 : 0,34% (235 głosów)
- OKRASA Cezary: pozycja 2 : 0,34% (235 głosów)
- PRUSACZYK Andrzej Marek: pozycja 3 : 0,34% (235 głosów)
- MICHALIK Sylwia: pozycja 4 : 0,34% (235 głosów)
- FONDERSKA Natalia: pozycja 5 : 0,34% (235 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WALDEMARA BRZOSTKA:
- KOLATOR Marta: pozycja 1 : 1,08% (751 głosów)
- SZYDŁO Grzegorz: pozycja 2 : 1,08% (751 głosów)
- PRUSAK Joanna: pozycja 3 : 1,08% (751 głosów)
- RUDZKA-WIŚNIEWSKA Joanna: pozycja 4 : 1,08% (751 głosów)
- DUCKI Kazimierz: pozycja 5 : 1,08% (751 głosów)
- JUTRZENKA Krzysztof: pozycja 6 : 1,08% (751 głosów)
- ŁUCZKOWSKA Martyna: pozycja 7 : 1,08% (751 głosów)
- ŁUPIŃSKI Piotr: pozycja 8 : 1,08% (751 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NIEZALEŻNI RAZEM:
- SWACZYNA Rafał Krzysztof: pozycja 1 : 2,06% (1 424 głosów)
- RAFEENKO Anna Małgorzata: pozycja 2 : 2,06% (1 424 głosów)
- KWIATKOWSKI Mariusz: pozycja 3 : 2,06% (1 424 głosów)
- WILCZEWSKI Dawid Henryk: pozycja 4 : 2,06% (1 424 głosów)
- PLEWNICKA Ilona Agnieszka: pozycja 5 : 2,06% (1 424 głosów)
- WILCZYŃSKA Aleksandra: pozycja 6 : 2,06% (1 424 głosów)
- BRZOSTEK Marta: pozycja 7 : 2,06% (1 424 głosów)
- SIKORA Andrzej: pozycja 8 : 2,06% (1 424 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu ostrowskiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- DREWNOWSKA Eliza: pozycja 1 : 9,31% (3 870 głosów)
- RUTKOWSKI Michał: pozycja 2 : 9,31% (3 870 głosów)
- SARNOWSKA Anna Maria: pozycja 3 : 9,31% (3 870 głosów)
- KIEMPISTY Paweł: pozycja 4 : 9,31% (3 870 głosów)
- ŻEBROWSKI Krzysztof: pozycja 5 : 9,31% (3 870 głosów)
- PĘTKOWSKA Justyna: pozycja 6 : 9,31% (3 870 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- ROSTKOWSKI Józef: pozycja 1 : 3,62% (1 506 głosów)
- STANIASZKO Ewa: pozycja 2 : 3,62% (1 506 głosów)
- KAMIŃSKI Karol: pozycja 3 : 3,62% (1 506 głosów)
- WALKOWSKA Jolanta: pozycja 4 : 3,62% (1 506 głosów)
- ZAWISTOWSKA Marta: pozycja 5 : 3,62% (1 506 głosów)
- PERZYNA Michał: pozycja 6 : 3,62% (1 506 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- KRZYŻANOWSKI Wojciech Eugeniusz: pozycja 1 : 0,9% (376 głosów)
- FRĄCZYK Lidia: pozycja 2 : 0,9% (376 głosów)
- NIENAŁTOWSKI Paweł: pozycja 3 : 0,9% (376 głosów)
- ROSA Ewa: pozycja 4 : 0,9% (376 głosów)
- JANKOWSKI Bogdan: pozycja 5 : 0,9% (376 głosów)
- KOTOMSKA Iwona Edyta: pozycja 6 : 0,9% (376 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE OSTROWSKIE:
- ŻOCHOWSKI Waldemar: pozycja 1 : 0,56% (233 głosów)
- SZABŁOWSKA Dorota: pozycja 2 : 0,56% (233 głosów)
- JAŹWIŃSKA Joanna: pozycja 3 : 0,56% (233 głosów)
- DZIAK Wojciech Norbert: pozycja 4 : 0,56% (233 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNA PRZYSZŁOŚĆ MIASTA:
- TYMIŃSKI Damian Wojciech: pozycja 1 : 0,11% (45 głosów)
- OŚCIŁOWSKA Anna: pozycja 2 : 0,11% (45 głosów)
- GNATOWSKI Marcin: pozycja 3 : 0,11% (45 głosów)
- WALENTOWICZ Patrycja: pozycja 4 : 0,11% (45 głosów)
- KAZANOWSKI Adam: pozycja 5 : 0,11% (45 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NIEZALEŻNI RAZEM:
- GRABOWSKI Andrzej: pozycja 1 : 2,37% (985 głosów)
- BIAŁY Andrzej: pozycja 2 : 2,37% (985 głosów)
- WESOŁKOWSKI Krzysztof: pozycja 3 : 2,37% (985 głosów)
- LIPSKA Katarzyna: pozycja 4 : 2,37% (985 głosów)
- TYMIŃSKA Joanna: pozycja 5 : 2,37% (985 głosów)
- ROSTKOWSKA Katarzyna: pozycja 6 : 2,37% (985 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu ostrowskiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- MALICKI Roman: pozycja 1 : 5,14% (4 044 głosów)
- GUMKOWSKA Krystyna: pozycja 2 : 5,14% (4 044 głosów)
- NAREWSKI Kamil: pozycja 3 : 5,14% (4 044 głosów)
- SUCHCICKA Ewa: pozycja 4 : 5,14% (4 044 głosów)
- POLAK Jarosław: pozycja 5 : 5,14% (4 044 głosów)
- KACPRZAK Marian: pozycja 6 : 5,14% (4 044 głosów)
- BAUER Jolanta: pozycja 7 : 5,14% (4 044 głosów)
- LITWA Radosław: pozycja 8 : 5,14% (4 044 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- NADRATOWSKI Grzegorz Zbigniew: pozycja 1 : 1,82% (1 429 głosów)
- MŁYNARCZUK Ewa: pozycja 2 : 1,82% (1 429 głosów)
- MORAWSKI Mateusz: pozycja 3 : 1,82% (1 429 głosów)
- PASZKO Urszula: pozycja 4 : 1,82% (1 429 głosów)
- ŁUKASZEWSKI Karol: pozycja 5 : 1,82% (1 429 głosów)
- ŁOZICKA Aleksandra: pozycja 6 : 1,82% (1 429 głosów)
- MURAWSKI Michał: pozycja 7 : 1,82% (1 429 głosów)
- KESLER-ZAJĄCZKOWSKA Justyna: pozycja 8 : 1,82% (1 429 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- ZALEWSKA Anna Aldona: pozycja 1 : 1,12% (883 głosów)
- WARCHOŁ Andrzej: pozycja 2 : 1,12% (883 głosów)
- BAKUŁA Anna Józefa: pozycja 3 : 1,12% (883 głosów)
- BYTOF Jacek: pozycja 4 : 1,12% (883 głosów)
- ŁUKASZEK Grażyna: pozycja 5 : 1,12% (883 głosów)
- KUBEL Lech Bogusław: pozycja 6 : 1,12% (883 głosów)
- ZAWADZKI Andrzej Antoni: pozycja 7 : 1,12% (883 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE OSTROWSKIE:
- SZWECH Roman: pozycja 1 : 0,28% (223 głosów)
- JAWOROWSKI Andrzej: pozycja 2 : 0,28% (223 głosów)
- RELUGA Natalia: pozycja 3 : 0,28% (223 głosów)
- NAGÓRKA Emilia: pozycja 4 : 0,28% (223 głosów)
- ORŁOWSKI Dominik Bartosz: pozycja 5 : 0,28% (223 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNA PRZYSZŁOŚĆ MIASTA:
- GRABOWSKI Dariusz: pozycja 1 : 0,37% (292 głosów)
- KURAK Magdalena: pozycja 2 : 0,37% (292 głosów)
- BONCZYK Janusz: pozycja 3 : 0,37% (292 głosów)
- ŻYŁOWSKA Katarzyna: pozycja 4 : 0,37% (292 głosów)
- SZCZAPA Julia: pozycja 5 : 0,37% (292 głosów)
- NIEDŹWIEDZKI Krzysztof: pozycja 6 : 0,37% (292 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WALDEMARA BRZOSTKA:
- ZAWŁOCKA Justyna: pozycja 1 : 1,71% (1 341 głosów)
- WÓJCICKA Agnieszka: pozycja 2 : 1,71% (1 341 głosów)
- STACHACZ Jacek: pozycja 3 : 1,71% (1 341 głosów)
- BORAWSKA Dorota: pozycja 4 : 1,71% (1 341 głosów)
- SOCIK Mateusz: pozycja 5 : 1,71% (1 341 głosów)
- KACZMARCZYK Marek: pozycja 6 : 1,71% (1 341 głosów)
- SZCZAPA Magdalena: pozycja 7 : 1,71% (1 341 głosów)
- MIKOŁAJCZYK Jerzy: pozycja 8 : 1,71% (1 341 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NIEZALEŻNI RAZEM:
- KAMIŃSKA Marta: pozycja 1 : 2,4% (1 884 głosów)
- PISKOWSKI Piotr: pozycja 2 : 2,4% (1 884 głosów)
- SKALIK Andrzej: pozycja 3 : 2,4% (1 884 głosów)
- WUJEK Bogumiła Maria: pozycja 4 : 2,4% (1 884 głosów)
- WYBRANIAK Dariusz: pozycja 5 : 2,4% (1 884 głosów)
- KULESZA Krystyna: pozycja 6 : 2,4% (1 884 głosów)
- MŁYNARCZYK Barbara: pozycja 7 : 2,4% (1 884 głosów)
- TYSZKA Sławomir: pozycja 8 : 2,4% (1 884 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu ostrowskiego z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- ROSTKOWSKI Stefan Kazimierz: pozycja 1 : 7,93% (2 004 głosów)
- GAŚ Agnieszka: pozycja 2 : 7,93% (2 004 głosów)
- OŁDAKOWSKA Aldona: pozycja 3 : 7,93% (2 004 głosów)
- WUJEK Adam: pozycja 4 : 7,93% (2 004 głosów)
- KUZIAK Marek Wojciech: pozycja 5 : 7,93% (2 004 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- ZAWISTOWSKI Marcin: pozycja 1 : 4,69% (1 185 głosów)
- SOBIESKA Katarzyna: pozycja 2 : 4,69% (1 185 głosów)
- PRZESMYCKI Adam Michał: pozycja 3 : 4,69% (1 185 głosów)
- SIKORA Violetta Maria: pozycja 4 : 4,69% (1 185 głosów)
- ROSTKOWSKI Grzegorz Stanisław: pozycja 5 : 4,69% (1 185 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- PODBIELSKA Katarzyna Elżbieta: pozycja 1 : 1,45% (367 głosów)
- GRACZYK Robert: pozycja 2 : 1,45% (367 głosów)
- PAWLAK Edyta: pozycja 3 : 1,45% (367 głosów)
- SOBIESKI Jan: pozycja 4 : 1,45% (367 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WALDEMARA BRZOSTKA:
- SIWEK Daniel: pozycja 1 : 2,74% (693 głosów)
- KUCHAREK Andrzej: pozycja 2 : 2,74% (693 głosów)
- PIECHOWICZ Wioletta Monika: pozycja 3 : 2,74% (693 głosów)
- BOROWY Sebastian: pozycja 4 : 2,74% (693 głosów)
- ŚLIZ Monika: pozycja 5 : 2,74% (693 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NIEZALEŻNI RAZEM:
- SZYMANIK Ewa: pozycja 1 : 3,48% (879 głosów)
- KARPIEJ Łukasz Piotr: pozycja 2 : 3,48% (879 głosów)
- KALBARCZYK Klaudia: pozycja 3 : 3,48% (879 głosów)
- OPIŁOWSKI Hubert: pozycja 4 : 3,48% (879 głosów)
- LEONIAK Robert Marek: pozycja 5 : 3,48% (879 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
W jaki sposób wybierani są radni powiatu?
W wyborach do rady powiatu w każdym okręgu wyborczym wybiera się od 3 do 10 radnych. Okręgiem wyborczym jest jedna gmina.
W powiatach ustala się okręgi wielomandatowe. Głosy przelicza się za pomocą specjalnej metody polegającej na tym, że zbiera się wyniki poszczególnych komitetów, a następnie dzieli przez kolejne liczby naturalne. Komitet, który uzyska pierwszy najwyższy wynik dostaje pierwszy mandat, drugi najwyższy wynik – drugi mandat itd.
W podziale głosów biorą udział tylko te komitety, które zdobyły powyżej 5 proc. głosów.
Może Cię zainteresować
Ukraina rozpocznie oficjalne rozmowy o przystąpieniu do UE
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?